Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Wycieczka do ZOO

 W słoneczny, wrześniowy dzień uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Bąkowicach, pod opieką swoich pań: Krystyny Rykały, Beaty Czechlowskiej i Marioli Piwowarczyk, wybrali się na wycieczkę do opolskiego ZOO. Celem eskapady było poznanie gatunków zwierząt żyjących w różnych strefach klimatycznych.

Spacer po ZOO rozpoczęliśmy od wybiegów z gorylami.  Podziwialiśmy te ogromne zwierzęta, mogliśmy patrzeć jak się zachowują, co jedzą, jakie lubią zabawy. Następnie przeszliśmy alejką z ptakami egzotycznymi, które wzbudziły entuzjazm wśród dzieci. Uczniowie mogli zobaczyć przepiękne kolory upierzenia i zróżnicowaną wielkość ptactwa. Potem znaleźliśmy się w świecie pająków i skorpionów. Podziwialiśmy te stworzenia w ich naturalnym otoczeniu i z bliska przyglądaliśmy się ich wyglądowi.

Kolejnym etapem naszego spaceru były wybiegi ze zwierzętami, które żyją w Polsce, ale w naszej okolicy nie mają swoich siedzib.

Następnie oglądaliśmy pantery i tygrysy, jednak prawdziwy zachwyt i zdziwienie wzbudziła w dzieciach „opolska sawanna”, gdzie obserwowaliśmy długonogie żyrafy i ogromnego nosorożca.

Na terenie ogrodu zoologicznego zjedliśmy drugie śniadanie i pokrzepieni ruszyliśmy w dalszą wędrówkę. Widzieliśmy jeszcze różnego rodzaju ptactwo wodne, mogliśmy podziwiać pelikany i czaple polujące na ryby, zachwycaliśmy się wielbłądami, małymi osiołkami i antylopami. Na koniec odpoczęliśmy chwilę na placu zabaw. Ostatnią atrakcją zaobserwowaną przez nas, były swobodnie poruszające się po terenie ZOO pawie.

Zmęczeni długim spacerem, pojechaliśmy do Mc Donald’s, gdzie każdy otrzymał zestaw z zabawką.

Wycieczka była kolejną, udaną przygodą, wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale i zadowoleni ze wspólnego wyjazdu oraz bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia.

Bardzo dziękujemy paniom – Marcie Groblicy i Annie Czajkowskiej za pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wycieczki.

                                                                                          M. Piwowarczyk

wstecz